Jeżeli życzysz sobie informacji z tej strony

REGUŁY (FAQ)

 

Disclaimer, zastrzeżenie, oczywista oczywistość

Tekst tu publikowane są prywatnymi poglądami autora. Co więcej, to przede wszystkim teksty pisane w mediach społecznościowych, z założenia niezbyt formalne. Mimo czasem dość zaawansowanej treści, nie są poradami prawnymi, bo tych – bez obejrzenia akt – się nie udziela. Nigdy nie mam zamiaru nikogo urazić – nawet jak pozwalam sobie na dość ostre komentarze, rozumiem i akceptuję, że każdy może mieć różne podejście, priorytety czy etykę. Jeżeli ktoś poczuł się urażony, przepraszam z góry.

Product placement

Blog jest prywatny i skrajnie nie komercyjny. Jeżeli dostałem wynagrodzenie za dany artykuł, było to wynagrodzenie od uczelni, prasy czy organizatora konferencji. Nigdy nie piszę o usługach, produktach za pieniądze. Jeżeli coś mi się podoba, to daję temu wyraz (jeżeli nie, staram się powstrzymać, nie zawsze się udaje).

Zasady copyright

Artykuły (i inne wpisy) są moją twórczością. Jak chce przepis – niezależnie od ich jakości. Jeżeli ktoś z Państwa ma potrzebę ich użycia, proszę o kontakt na marcin.maruta@gmail.com. Co do zasady treścią dzielę się chętnie i nie ma problemu z udzielaniem zgód. Ale nadal chciałbym mieć to pod kontrolą. Linkowanie oczywiście jest OK

Zdjęcia

Używane zdjęcia są albo moje lub moich przyjaciół albo – w większości – pobrane z depositphotos (lub podobnych serwisów), zgodnie z licencją. Tak więc nadal stanowią przedmiot ochrony prawnoautorskiej i w odróżnieniu od artykułów nie mogę dać zezwolenia na ich rozpowszechnianie.